DÜN CUNTA BUGÜN AKP

12 Eylül Amerikancı faşist darbenin üzerinden tam 32 yıl geçti toplumu silindir gibi dümdüz eden bu proje toplumu asimile edebilmek için tüm kurallarıyla devam ediyor. Akp yarım kalan işleri tamamlamak için kazanılan hakları biber gazıyla, baskıyla zulümle yok etmeye çalışıyor. 12 Eylül faşist darbesinin iki ayağı bulunmaktaydı birincisi yükselen halk muhalefetini bastırmak ikincisi özelleştirmelerin önünü açmak için yapıldı bugün toplum suskun ülke paramparça edilmişse dağlar, ovalar limanlar, fabrikalar satılmışsa bunun nedeni 12 Eylüldür çünkü 24 ocak kararlarını uygulamak için normal bir dönemde yapılmasının imkanı yoktu. Emekçilerin kazandığı tüm demokratik hakların gasp edilmesi örgütlü gücün dağıtılması gerekirdi. Bunun için CIA devriye sokularak yerli işbirlikçilerin çapasıyla hayata geçti.
Askerler ilk iş olarak anayasayı askıya aldı. Binlerce kişi tutuklandı, 50 kişi idam edildi. 30 bin kişi vatandaşlıktan çıkarıldı. Açtığı yaralar 32 yıldır sarılamadı.
11 Eylül’ü 12 Eylül’e bağlayan gece saat 01.00′de operasyon, fiili olarak başlatılmış ve tanklar başta siyasal parti genel merkezleri olmak üzere birçok yeri sarmıştır. Saat 04.00′de ise “Türkiye üçüncü defa ‘İleri, Türk ileri’ marşıyla” uyandırılıyordu. Dönemin ünlü spikeri Mesut Mertcan’ın tok sesinden Genelkurmay Başkanı Kenan Evren’in kaleme aldığı darbe bildirisi duyuluyordu.
12 Eylül 1980 – Acının tablosu” şöyle sıralanıyor:
650 bin kişi gözaltına alındı.
1 milyon 683 bin kişi fişlendi.
Açılan 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı.
7 bin kişi için idam cezası istendi.
517 kişiye idam cezası verdi. 12 Eylül’den sonra aydınlar öldürüldü düşünenler içeri atıldı. Tekelci sermaye iktidarının altın devrini yaşıyor sömürü ve zulüm tüm hızıyla devam ediyor dün askerlerin yaptığını bugün sivil iktidarlar aracılığıyla yapıyor. Faşizm kendinden olmayanı katletmeye devam ediyor. Bu zulüm ancak emekçilerin örgütlü gücüyle son bulur.