ELMADAĞ VE BAŞKANLAR

İlçemize gelen yatırımların birer kazanç olduğunu kabul etmemek en hafif deyimle safdillik yada hazmedememekten ileri geldiğini söyleyebiliriz.
Lakin yapılan her hizmeti tam manasıyla faydalı hale getirir vatandaşların istifadesine sunarsınız, yada adı hizmet olsun diye işgüzarlık yapıp plansız, hesapsız öngörüsüz işler yaparsınız vatandaşa fayda yerine zarar verir sonra arkanızdan beddua alırsınız.
Geçmişimize baktığımız zaman ikinci tip yöneticilerle doludur egosunu tatmin etmek isteyen yöneticiler keyfe keder işler yaparlar. Somut örnek isterseniz size hem geçmişten hem de günümüzden farklı örnek vermemiz çok kolaydır .
İşte size eski belediye başkanlarımızdan sayın Zeki Yağdıranın meşhur Estergon kalesi nerde?
Kemal paşada ilçemizin girişine büyük masraflar yaparak yapmaya çalıştığı iki yolun ortasındaki havuzlar nerde? Asfalt şantiyesine ne oldu ?
Bir diğer belediye başkanımız sayın Ömer ağa Kurt’ un ilçenin yıllarını heba etmesi az mı israftır? Yetmişli yıllarda ilçemiz Ankara ilçeleri arasında en güçlü festivalleri düzenlerdi. O yıllara aklı erenler bilirler Elmadağ da yapılan festivaller bu günkülerden çok daha kaliteli çok daha ilgi çeker müthiş katılımlar olurdu.
Ne oldu ki geçmişe bile erişemedik? İlçemiz etiyle ,sütüyle dokumasıyla,hayvancılığıyla,balıyla çok öndeydi Elmadağ kuzusunun lezzeti Ankara ve ilçelerinde çok meşhurdu. Kasaplarda kesilen kuzular müşterilere yetişmezdi nüfusumuz bu günkünden azdı fakat kesilen kuzu kat be kat bu günkünden fazlaydı çünkü Ankaralı et almaya ve yemeye buraya gelirlerdi.
Peki ilçemizin önünü Roket sana ruhsat vererek kapatan ve bizi geri, geri yol almaya mecbur kılan sayın Şevket Kuru sakız’a ne demeli eğer roket san önümüzü kesmeseydi bu gün Hasan oğlanla birleşmemiz işten bile değildi arazilerimiz çok daha kıymetli olur ilçemizin makus talihi değişirdi. Elmadağ’ın bu günkü durumunu şöyle de örneklendirmek mümkündür. Sanki yabancı bir devlet tarafından sınırları çizilmiş araya tampon bölge konmuş
Denilebilir sözde Lalabel ve Hasanoğlan bizim mahallemiz sizce biraz akla aykırı değimli?
Gelelim bu günkü belediye başkanı sayın Gazi Şahin beye devri iktidarları geçmiş yöneticilerin aksine çok güçlü ve şanslıdır yukarda iktidar kendilerinden , onun altında Büyükşehir kendilerinden peki bahane var mı ? olsa bile asla kabul etmeyiz nedenini seçimlerden önce kendileri söylediler üçlü ve güçlü olalım hizmeti siz görün diye peki hizmet var mı? Onu da seçimlerde halkımız değerlendirir. Halkımızın sağduyusuna güvenmeli.
İşin aslı altyapı gibi belediyelerin pek hoşuna gitmeyen riskli bir yatırım var Büyükşehir yatırımı deniliyor olabilir daha öncede Büyükşehir vardı!
Haksızlık etmeyelim lakin yeterlimi asla! gelişmiş illerin ilçeleri bu kadar harap ve viran bir görüntüyü asla hak etmiyor neredeyse dördüncü yılı biten Gazi Şahin “yoluyla , tozuyla barajıyla susuzluğuyla , otobüsüyle ayakta yolcusuyla” halkın tepkisini çekmektedir Ha sakın bunlar bizimle ilgili değil Büyükşehir’in yetkisinde derseniz birleri de derki sen Büyük şehrin nimetlerine sahip çıkıp ta külfetini reddedemezsiniz Dökülen asfaltın önünde resim çektiren çukurların önün dede resim çektirmeyi bilmeli Milletin derdiyle dertlenmeli
Örneğin ailesini yanına alıp Ankara’ya otobüsle gidip gelmeli…