HESAP ZENGİNE DEĞİL ALLAHA

Kara kış kapıya dayandı muhtaçlara! Kömür dağıtılıyor kışlık erzak dağıtılıyor sosyal devlet gereğini yapıyor ne güzel ne ala!… Bu memleket de fakir olmanın standartlarını
Açıklayan bir sürü kurum var hepsinin ortak görüşü 3000 liranın altında geliri olanın yoksulluk sınırında olduğudur. Açlık sınırı da ortalama 1000 liranın altında gelire sahip olanlardır.
Pekala neden hala insanlarımız açız diye isyan etmez? Haline razı olur boynu bükük yaşama razı olurlar onursuz yaşama rıza gösterirler? Çünkü Türk aile yapısı hala babasının çorbasına kaşık sallayan, kart borcuna sıkıştığında babasının tarlasını sattıran oda yetmezse babasının emekli maaşı üzerine kredi çektiren evlatlarla doludur.
Hepimizin malumu ilk defa ülkemizde boşananların sayısı evlenenlerin sayısını geçmiş bulunmaktadır yoksulluk artık aile yapısını ciddi, ciddi hırpalamaktadır. Aile içi şiddet cinayetler, intiharlar hızla artmıştır. Bu iktidar insanları bankalara esir etmiştir. Bankalara borcu olmayan vatandaş hemen, hemen kalmamıştır.
Üç kuruş maaş verdiğiniz emekli huzur içinde yaşarım diye emekliye ayrılmıştı siz onların tüm yaşamlarını köle olarak yaşatmaya ant içmişsiniz sayın AKP yöneticileri;
Asgari ücretlinin yaşaması için gayrı meşru işler yapması gerekmez mi? Sayın yöneticiler
Siz olsanız insanların karnını bile doyurmaya yetmeyecek bu parayla dürüst bir yaşam sürdürebilir misiniz ? çocuklarınıza iyi bir yaşam sürdürebilir onları sağlıklı bir insan olarak topluma kazandırabilir misiniz?
Kıçı kırık bir otomobili olan fakir vatandaşın benzin alırken ödemiş olduğu verginin aynısını Ferrariye, porsche binenden de alınması adalet midir?
Birde esnaflar var ki devlete reel vergiyi veren kesim onlara bu kadar insafsızlık revamıdır? Devlet olarak sahip çıkamadığın işsiz kesimin kendi imkanlarıyla ufak bir işyeri açması devlete hiçbir yükü olmadan geçinmek için açmış olduğu iş yerlerine bu kadar yüklenmek adil devlet! Anlayışınıza sığar mı?
Biliyoruz bu memlekette başbakan olmak için halkın sırtına binilir yukarı çıkınca da onların başbakanı olmak yerine zenginlerin başbakanı olunur başka çareniz yok farkındayız.
Fakat öbür tarafta hesabı zenginlere değil ALLAHA vereceksiniz.