MİLLET Mİ FARKLI BAŞBAKAN MI?

Önceki gün ekranda sayın başbakanın bütçe konuşmasını dinledim ne kadar gururla konuşuyor diyor ki: Biz göreve geldiğimizde halk bankası görev zararı ediyordu şu anda halk bankası 2012 verilerine göre 21,600 milyar lira değere ulaşmıştır diyor sayın başbakan; dünyanın en yüksek faiziyle bu banka denen tefecilere milleti kaz gibi yoldurursanız doğal olarak bankaların kar oranı rekor kıracaktır.
Yine sayın başbakanın kendi ağzından 2004 de 100 evden 11 de bilgisayar vardı şimdi 100 evden 59 da bilgisayar var dedi.
2004 de 100 kişiden 54 de cep telefonu vardı şimdi 100 kişinin 93 de cep telefonu var dedi 2002 de kayıtlı 4,600milyon araç varken şuanda 8,500 milyon araç var dedi.
Peki bundan ne anlamalıyız? Herhalde ülkemizde bulunan tüm elektronik araçları biz üretmiyoruz, bu demektir ki yollar bizim, şoför bizim araç yabancıların, gökyüzü bizim pilot bizim uçak yabancıların, demiryolu bizim makinist bizim tren yabancıların telefonu kullanan el bizim kulak bizim telefon yabancıların, masa bizim parmak bizim klavye ve bilgisayar yabancıların demek ki bizim olan hiçbir şey ortada yok dolayısı la övünecek hiçbir şeyimiz yok sayın başbakanım bilmem anladınız mı?
Bu memlekette 10 senede bir defa, bilemediniz iki defa köylünün hayvanları para edecek olur buna tahammül edemezsiniz dışarıdan ithal angus getirir köylünün üç kuruş gelir elde etmesinin önüne geçersiniz. Sahi onca ithal edilen elektronik araçlarda neden milleti korumazsınız örneğin takoz gibi telefonları ithal ederken niçin milleti korumazsınız? Binlerce dolara yabancıların hurda telefonları bu memlekete girme dimi?
Vallahi başbakanı dinlerken kendi kendime soruyorum yahu biz başka bir memlekette mi yaşıyoruz? Acaba başbakanla bizim galaksimiz farklımı diye düşünüyorum.
Eğer başbakan haklıysa ortalık güllük gülüstanlıksa bu esnaf , çiftçi, memur, işçi emekli kimin kardeşim onlar değil mi bankalar arası jimnastik yapan? Peki ceplerinde elli iki kağıdı gibi taşıdıkları banka kartları niye var? Pişti mi oynuyorlar?
Kısacası biz sayın Erdoğan’ la aynı galakside değiliz insanlar bankalara köle edildi ziraat bankasından maaş alan her on emeklinin dokuzu krediyle yaşamaya çalışıyor bu nasıl bir ekonomi ki bankalar harıl, harıl çalıyor düzgün ekonomide insanın tefecilik yapan bankalarda ne işi olur bankaların içi amele pazarı gibi dolarmı?
Şunu iyi bilin ki geri kalmış ülkelerde millet marazlıdır hastaneler dolar taşar, yine geri kalmış ülkelerde hukuk insanlara adalet dağıtamaz adliyeler ve ceza evleri dolar taşar ve doğal olarak ekonomisi bozuk memleketlerin bankaları dolar taşar…