SAYIN BELEDİYE BAŞKANINA PARKLAR KİMLERİN ?

Kamunun faydalanabilmesi için milletin vermiş olduğu vergilerle yapılan parklar birilerine rant sağlamak amacıyla kiraya veriliyor ilçemizde zaten sınırlı olan parklar örneğin   KEMALPAŞA PARKI kiraya verildi.

      İşletme sahipleri buraya gelen ve burada fotoğraf çektirmek isteyen gelin ve damattan para isteyip eğer vermezseniz burada resim çektiremezsiniz diye onları taciz ettiler.Sanki gelin ve damat  bu ilçenin insanı değilmiş oraya girme hakkı yokmuş gibi muamele görüyorlar  dahası orası ‘’İsrail girenlerde Filistinli’’ daha  kapıdan girmeden burasını artık biz işletiyoruz burada resim  çektirmek  ancak parayla diyorlar.

     Sanki bu park Elmadağlılara ait değil işletme sahibinin özel mülkiyeti bu nasıl bir anlayıştır?

  Ey işletme sahibi! sen orada ancak patatesini kızartır satarsın, tostunu satarsın fakat giren vatandaş kim olursa olsun oraya girmenin bir bedeli olduğunu söyleyemez ve talep edemezsin

 Unutma’ ki  senden öncede o park orada vardı ve milletin hizmetindeydi.

    Sahi Ankara’da bulunana ve senin park dediğin yerden kat be kat daha güzel olan devasa parklarda  günde yüzlerce gelin damat fotoğrafı çekiliyor oralarda neden para isteyen olmuyor? Yoksa sen daha mı uyanıksın? Alemin açık gözü senmisin?

    Buradan yetkililere sesleniyorum kamuya açık yerleri  milleti söğüşletme yeri yapmayın.

Biz burayı şu kadar yıllığın kiraladık deyip işin içinden çıkamazsınız. Oraları vatandaşa hizmet yeri yapın  vatandaş ailesin alıp nezih bir şekilde  ve huzur içinde dinlenip eğlenebilmelidir .

       Sahi Sedat efendi o parkı evinden mi getirip koydu oraya? Yoksa orada mı dedesinden mi     miras?

 

                                                                                                                   ALTAN GÖRGÜLÜ