CHP Elmadağ’dan fener alayı!

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde 29 Ekim kutlaması gerçekleştirildi.

 

 

CHP Elmadağ ilçe örgütü Gençlik ve Kadın kollarının düzenlediği yürüyüşe yoğun ilgi vardı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Elmadağ Cumhuriyet Halk Partisi’nin çağrısıyla ilçe önünde toplanmaya başlayan Elmadağ halkı saat 19:00’da Cumhuriyet ve Atatürk için kurdukları övgü dolu sloganlarla birlikte yürüyüşe geçtiler. Yürüyüşte Türk bayrakları ve meşaleler kullanılırken Cumhuriyet Halk Partisinin aracı yürüyüşün önünde müziklerle kortejin başındaydı. Kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanın’da tamamlandı.

 

Yürüyüşe Elmadağ ve Hasanoğlan’dan çok sayıda vatandaş katıldı. Elmadağ Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Ali Osman TOPRAK ilçe Gençlik kolu Başkanı Çağatay İPEK ve Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi Elmadağ belediye Başkan Aday Adayı Adem Barış AŞKIN ile Elmadağ Belediye Meclis üyesi aday adayları katıldı.

 

Meydanda düzenlenen kutlama katılanlara teşekkür konuşmasıyla başlarken. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmasını yapmak üzere ilçe Başkanı Ali Osman TOPRAK kürsüye davet edildi. Konuşması’nın ardından Gençlik Kolların’dan Burak Berk KILIÇ kürsüye çıkarak kendi yazdığı ‘’Cumhuriyet Bizim’’ isimli şiiri okudu.Şiir sonrası toplanan vatandaşlar ile birlikte Andımızı okudular.Andımız sonrası program sona ererken Gençlik Kolları Başkanı Çağatay İPEK kürsüye çıkarak katılan herkese programımıza katıldığınız için teşekkür ederim diyerek programı sonlandırdı.Program sonrası katılımcılar olaysız bir şekilde dağıldı.